Termy Karpacz – czy warto?

Zadajesz sobie pytanie: termy Karpacz – czy warto? To jedno z wielu uwielbianych przez turystów miejsc i jedna z najciekawszych atrakcji poza przepięknymi, górskimi szlakami. Spędzając w Karkonoszach więcej czasu, warto przekonać się na własnej skórze, czym są wody termalne i jak bogata jest oferta Term Cieplickich. Nikt nie będzie się tam nudził – zarówno dorośli, jak i dzieci, a spędzić w nich można nawet cały dzień.

Wśród turystów powszechnie promowane i polecane są termy Karpacz. Czy warto jednak rzeczywiście się do nich wybrać w czasie urlopu w Karkonoszach? To jedna z najsłynniejszych atrakcji, idealnych dla podróżnych w każdym wieku. Jeśli pogoda nie sprzyja górskim wędrówkom lub przeszedłeś już wszystkie szlaki, które chciałeś, czas na doskonałą zabawę oraz relaks w wodzie.

To unikatowa szansa na kąpiel w gorących źródłach, co samo w sobie jest wyjątkowym przeżyciem. Oprócz tego do Twojej dyspozycji jest ogromny park wodny, mnóstwo zabaw, zajęć i innych form spędzania wolnego czasu. Poniżej przedstawiliśmy termy Karpacz nieco bliżej, pokazując, dlaczego warto odwiedzić je z samemu, z przyjaciółmi, dziećmi czy całą rodziną.

Termy Karpacz – czym są baseny termalne?

W Polsce jest kilka miejsc z wodą termalną. Nazywane są powszechnie „cieplicami” lub „gorącymi źródłami”. Zwykle ich temperatura przekracza 20°C, dzięki czemu przebywanie w nich to doskonały sposób na relaks i prawdziwa przyjemność. Termy niedaleko Karpacza, czyli Termy Cieplickie, znajdują się w Jeleniej Górze, ok. 15 km od serca Karpacza. Dojedziesz do nich zaledwie w nieco ponad 20 minut samochodem.

Oferują one dostęp do zmineralizowanych wód fluorkowo-krzemowych. Mają najwyższą zawartość krzemionki ze wszystkich wód zdrojowych w całej Europie. Wykorzystywane są w różnego typu basenach i zbiornikach, gwarantując gościom różnorodność i szansę na spędzenie naprawdę niezwykłego dnia.

Termy Karpacz: oferta

Przyjrzyjmy się ofercie, którą termy Karpacz mają do zaoferowania swoim gościom. Wyróżnić w tym miejscu chcielibyśmy cztery główne kategorie, które mogą Cię szczególnie zainteresować. Są to:

 • baseny,
 • strefa SPA,
 • nauka pływania,
 • aqua aerobic.

Ponadto w Termach Cieplickich organizowane są także przyjęcia urodzinowe. Na miejscu dostępna jest kawiarnia oraz sklep, możesz więc spędzić tam z bliskimi czy znajomymi nawet cały dzień.

Termy Karpacz – baseny

Wielu turystów do term w Karpaczu przyciągają baseny. Termy Cieplickie mają w swojej ofercie kilka ich rodzajów, np.:

 • baseny termalne – temperatury wynoszą od 27°C do 36°C, a ich maksymalna głębokość to 1,6 m. Pozwalają na zrelaksowanie się i dobrą zabawę, w czym dodatkowo pomagają masażery, gejzery oraz tryskacze wodne;
 • basen pływacki – skierowany zarówno do dorosłych, jak i seniorów czy dzieci uczących się pływać. Ma cztery tory o długości 25 metrów i umożliwia zarówno treningi grupowe, jak i indywidualne;
 • basen rekreacyjny – doskonały do zabawy i odpoczynku. Oferuje leżanki z bąbelkami, strumienie masujące kark, huśtawkę wodną oraz dziką rzekę,
 • brodziki – bezpieczne miejsca dla małych dzieci. Mają głębokość 0,4 m i 0,6 m,
 • basen parkowy – największy i sezonowy basen term. Oferuje zjeżdżalnie, kosze do gry, tryskacze i parasole wodne, leżaki oraz strefę chilloutu,
 • Basen Termalny Norweski (całoroczny) – ma nieckę wewnętrzną i zewnętrzną, turyści mogą więc relaksować się w cieple pod gołym niebem nawet podczas mroźnej zimy.

Tak ogromna różnorodność sprawia, że w termach miejsce dla siebie znajdą dorośli, dzieci oraz starsi. Zawiedzione nie będą także osoby bardzo dobrze pływające oraz dopiero uczące się zachowania w wodzie.

Termy Karpacz – strefa SPA

Aby znaleźć termy Karpacz wystarczy jechać od miasta jedynie 20 minut samochodem. Na miejscu za to czeka na Ciebie niezwykle zróżnicowana oferta SPA, dzięki której zapomnisz o wszelkich swoich troskach. Możesz skorzystać m.in. z:

 • masaży klasycznych,
 • zabiegów,
 • masaży relaksacyjnych,
 • kompleksowych pakietów.

Do Twojej dyspozycji ponadto pozostają sauny fińskie, parowe oraz infrared. Szybko zorientujesz się, która z nich najbardziej Ci odpowiada, dysponują bowiem szerokim zakresem temperatur.

Termy Karpacz – nauka pływania

Termy oferują możliwość wzięcia udziału w zajęciach nauki pływania. Są one organizowane dla różnych grup wiekowych:

 • dla dzieci od 6 do 16 lat w grupach,
 • dla dzieci od 4 do 16 lat indywidualnie,
 • dla dorosłych powyżej 16. roku życia indywidualnie.

To świetny pomysł na praktyczne i przydatne wykorzystanie wolnego czasu podczas urlopu i wakacji w Karkonoszach.

Termy Karpacz – Aqua Aerobic

Wielu turystów, którzy preferują aktywny wypoczynek, korzysta z zajęć aqua aerobiku. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, jeśli pogoda nie sprzyja wyjściom na szlaki. Co więcej, udział w nich jest bezpłatny, w ramach biletu do term. Możesz więc wybrać się tam z całą rodziną i każdy znajdzie swój własny sposób na spędzenie urlopu.

Termy Karpacz – czy warto?

W Karkonoszach nie brak atrakcji przygotowanych z myślą o turystach, którzy przyjeżdżają do nas z całej Polski i nie tylko. Najbardziej przyciągają wszystkich góry, nie zawsze i nie dla każdego jednak wędrowanie górskimi szlakami jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W przypadku złej pogody lub wystąpienia innych powodów, sytuację ratują termy Karpacz. Czy warto jechać do nich nieco ponad 20 minut? Zdecydowanie tak, bo to tylko ok. 15 km, a na miejscu na pewno nikt nie będzie się nudził.

Termy Cieplickie mają bardzo bogatą ofertę, dostosowaną do gości w różnym wieku. Dzięki temu możesz zabrać tam całą swoją rodzinę, paczkę przyjaciół lub pojechać sam. W każdym z tych przypadków wszyscy będą się doskonale bawić, a każdy może znaleźć atrakcję dostosowaną do swoich wymagań i oczekiwań. Co więcej, jest to cały kompleks, bardzo dobrze wyposażony we wszystko, czego podróżnym może brakować do szczęścia. Spędzić więc możecie tam wiele godzin, a nawet cały dzień, który urozmaici Wasz dłuższy pobyt w Karpaczu.

Wypoczynek i relaks po wizycie w termach w Karpaczu

Cały dzień w termach to atrakcja sama w sobie. Dzięki niej Twój wyjazd w Karkonosze nabierze rumieńców i będzie jeszcze ciekawszy. Możesz spędzić tam wiele godzin, a gdy już wypróbujecie z bliskimi wszystkie baseny i nie tylko, czas wrócić do Karpacza. Zapraszamy do zatrzymania się u nas w Willi Dąbrówka, która znajduje się w samym sercu miasta. Dojedziecie do nas szybko i bez najmniejszego problemu prosto z term. Tu czekać będą już na Was natomiast komfortowe i wygodne pokoje z własnymi werandami.

Spokojnie wypoczniecie, zrelaksujecie się i nabierzecie sił w klimatycznej sali kominkowej. Do Waszej dyspozycji będzie też olbrzymi ogród z altaną, w którym nie mogło zabraknąć miejsca na grilla czy ognisko. Oferujemy przestronne i wygodne pokoje, a wraz z nimi noclegi z wyżywieniem. Tuż obok nas czekają też na Was najpopularniejsze szlaki i popularne atrakcje Karpacza, które musicie odwiedzić podczas swojego urlopu.