Gdzie na ryby w Karpaczu? Łowiska komercyjne Karpacz

Gdzie na ryby w Karpaczu? Na to pytanie wielu miłośników wędkowania nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko przez to, jak łowiska komercyjne Karpacz rozłożone są na mapie. Niedaleko nas znajdziesz wiele miejsc, w których samodzielnie złowisz rybkę, ale są one nieco oddalone od centrum miasta. Musisz więc wiedzieć, gdzie takich łowisk szukać i jak do nich dojechać.

Czy w sercu Karkonoszy znajdują się jakieś łowiska komercyjne Karpacz? Niestety w samym mieście takich nie ma, nie trzeba jednak daleko jechać, by znaleźć ich całkiem sporo. Wokół naszej miejscowości trafisz na kilka stawów i łowisk, pozwalających samodzielnie złowić rybkę na obiad. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie lokalizacji, które cieszą się najlepszymi opiniami wśród turystów i trafisz do nich z Karpacza w mniej niż 30 minut.

Łowiska komercyjne – Karpacz. Na czym to polega i jak działa?

Zanim przejdziemy do spisu łowisk komercyjnych Karpacz, wyjaśnijmy w skrócie, czym one dokładnie są. Chętnych do samodzielnego łowienia ryb na obiad jest bowiem wielu, ale nie każdy wie, w jaki sposób takie miejsca funkcjonują. Na początku zaznaczyć trzeba, że są to zbiorniki, które zarybiane są przez właściciela. On – za opłatą – udostępnia je z kolei wędkarzom. Dostępne są przy nich też wszelkie udogodnienia, często nawet razem z możliwością wynajęcia całego sprzętu. Po złowieniu pięknego okazu podejmujesz decyzję: wypuścić go lub kupić.

W drugim przypadku rybę możesz zabrać do domu i przygotować samemu. Alternatywą są łowiska połączone z restauracjami. W takich miejscach złowioną sztukę oddajesz, szefowi kuchni, a on przygotowuje z niej dla Ciebie i Twoich bliskich obiad. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu oraz relaks, a także interesująca forma rozrywki, połączona z jedzeniem pysznego i świeżego posiłku.

Gdzie na ryby w Karpaczu?

Czas przejść do listy łowisk komercyjnych Karpacz. Jak wspominaliśmy, w samym mieście ich nie znajdziesz, ale w okolicy znajduje się kilka i wszystkie warte uwagi. Część położona jest niecałe 10 km od naszej miejscowości, więc wybrać się do nich możesz nawet na piechotę czy rowerem. Do innych samochodem dojedziesz w maksymalnie 30 minut, co też nie powinno być wielkim problemem. W poniższym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę te lokalizacje, które cieszą się dobrymi opiniami w Internecie i można spędzić w nich nieco więcej czasu.

Siedlisko Pstrąga

Gdzie na ryby w Karpaczu? Jednym z najbliżej położonych miejsc umożliwiających wędkowanie jest Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach. Dotrzesz tam, kierując się drogą na Jelenią Górę. To zaledwie około 8 km od centrum Karpacza, więc samochodem tę drogę pokonasz w kwadrans. Na miejscu czeka na Ciebie natomiast wiele atrakcji, bo jest to cały kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, stworzony z myślą o turystach.

Łowisko komercyjne Karpacz Siedlisko Pstrąga dostosowane jest do potrzeb zarówno początkujących, jak i doświadczonych wędkarzy. Przyjechać tam możesz z własną wędką lub wypożyczyć profesjonalny sprzęt dostępny na miejscu. Do Twojej dyspozycji jest łowisko ogólne oraz typowo pstrągowe. W pierwszym złowić możesz metodą spławikową:

  • karpia,
  • szczupaka,
  • okonia.

Na miejscu znajduje się też restauracja oferująca przepyszne dania w atrakcyjnych cenach. Oczywiście wszystkie podawane ryby pochodzą z własnej hodowli, a królem karty jest pstrąg w ziołach z pieca.

Jeśli przyjedziesz tam z rodziną, to na najmłodszych czeka niespodzianka – Park Mega Ryb. To okazja do spaceru po dnie stawu, wśród makiet najróżniejszych stworzeń. Zobaczycie tam zarówno organizmy żyjące w wodach, jak i latających nad nimi czy skrywające się na ich brzegach. Tak kompleksowa oferta sprawia, że wizyta w tym miejscu może być pomysłem na wielogodzinną wycieczkę.

Love Ryby

Łowisko Love Ryby to kolejna doskonała odpowiedź na pytanie, gdzie na ryby w Karpaczu. Znajduje się tylko nieco ponad 16 km od nas w kierunku Jeleniej Góry. Dojazd tam nie powinien Ci zająć więcej niż 30 minut, a naprawdę nie pożałujesz tej decyzji.

Love Ryby to kompleks gospodarstwa rybackiego, w którym panuje zasada – „złów i zjedz”. Oznacza to, że złapaną zdobycz możesz wypuścić lub kupić i zjeść ze smakiem na miejscu czy też zabrać do domu. Nieopodal znajduje się oczywiście profesjonalna smażalnia ciesząca się dobrymi opiniami gości.

Do Twojej dyspozycji są dwa stawy, a w większym możesz spróbować zapolować na bardziej drapieżne ryby, takie jak szczupaki czy pstrągi. Mniejszy będzie idealny dla mniej doświadczonych osób, ale też daje okazję do złapania solidnej sztuki. Przynęta zarzucana jest tam bowiem na karpie i inne łagodniejsze okazy.

Każdy wędkarz w Love Ryby otrzyma dostęp do wyznaczonego stanowiska do łowienia. Korzystać możesz z własnej wędki lub sięgnąć po profesjonalny sprzęt dostępny na miejscu. Na życzenie wynajmiesz na miejscu nawet łódkę.

„Sobolewo” – łowisko wędkarskie

Trzecia pozycja wśród łowisk komercyjnych Karpacz, którą chcielibyśmy Ci zaproponować, to „Sobolewo”. Znajduje się tuż za Jelenią Górą, a prowadzi do niego od nas prosta droga. Dzięki temu dojazd tam zajmie Ci tylko około 30 minut.

Jest to łowisko typu „złów i wypuść”, idealne dla wędkarzy pragnących ciszy, spokoju i odrobiny relaksu. Znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, dzięki czemu cieszyć się w nim możesz wyjątkowo malowniczymi krajobrazami. Na miejscu do Twojej dyspozycji jest też zadaszona wiata, miejsce na ognisko oraz stoły i ławki mogące pomieścić większe grupy. Jest to doskonałe miejsce na całodzienny pobyt i miłe spędzenie czasu z bliskimi.

W „Sobolewie” czekają na Ciebie dwa stawy:

  • typu karpiowego (większy), w którym zmierzyć się możesz z okazami karpi, linów, amurów, jesiotrów oraz innymi gatunkami (także drapieżnymi);
  • typu szczupakowego (mniejszy), gdzie są ryby drapieżne, np. sumy, pstrągi, szczupaki czy sandacze.

Łowić w nich możesz maksymalnie na dwie wędki po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Na miejscu wypożyczysz niezbędny sprzęt, ale masz też możliwość swobodnego korzystania ze swojego. Ryby z łowiska możesz kupić, o ile ich waga nie przekracza 4 kg lub nie mają ponad 70 cm długości.

Łowiska komercyjne – Karpacz. Gdzie przenocować po udanym połowie?

Wiesz już, gdzie na ryby w Karpaczu i jakie są najlepsze łowiska komercyjne Karpacz. Możesz w nich złowić własną rybkę, a często również od razu zostanie Ci ona przygotowana na obiad. W niektórych obiektach warto spędzić z bliskimi nawet cały dzień, po którym należy Ci się solidny wypoczynek.

W tym celu zachęcamy do odwiedzenia naszej Willi Dąbrówka, położonej w samym sercu Karpacza. Szybko dojedziesz do nas z każdego łowiska. Przygotujemy dla Ciebie i Twoich bliskich przestronne pokoje ze specjalnymi, niepowtarzalnie wygodnymi łóżkami. Bez problemu wykupisz u nas też nocleg z wyżywieniem, by rano czekało na was gotowe, przepyszne śniadanie. Dzięki temu zrelaksujecie się i nabierzecie ochoty na zwiedzanie kolejnych atrakcji Karkonoszy.